HISTORIA:
BLACKBAND to formacja muzyczna z Ełku założona w 2007 r. przez Krzysztofa Czarneckiego. Krzysztof już latach 80 był założycielem kilku  zespołów m.in. KRAFT i po kilkuletniej przerwie postanowił powrócić do muzycznych pasji i wtedy narodził się pomyśł stworzenia zespołu BLACKBAND. Nazwa powstała od pseudonimu "czarny", który był bardzo popularny wśród znajomych i wywodził się od nazwiska lidera.

SKŁAD:
Zespół przechodził nieznaczne transformacje personalne i od kilku lat niezmiennie skład zespołu stanowią 4 osoby:
Każdy z członków spełnia bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu zespołu:

- Krzysztof - wokal, gitara elektryczna i elektro-akustyczna
- Anna – wokal, tamburyno
- Edyta – wokal /chórki/, klawisze, konferansjer
- Marek
- wokal, klawisze, akordeon

ROZWÓJ:
 Zespół BLACKBAND opublikował kilka autorskich utworów m.in., "Chcesz chcesz", To był ten czas", "Chodź chodź"". Ostatnie produkcje zespołu skłaniają się raczej w kierunku klubowych brzmień czego owocem jest utwór "Czekaj na mnie kochanie" do którego powstał teledysk.

COVERY:
Oprócz autorskich utworów zespół BLACKBAND prezentuje bardzo szeroki repertuar – covery popularnych zespołów polskich z różnych gatunków muzycznych  m.in. Anny Jantar, Ryszarda Rynkowskiego, Krawczyka, Kombi, Lady Pank, Czerwonych Gitar, Maryli Rodowicz, Renaty Przemyk oraz wielu  innych polskich wykonawców.

Wykonujemy m.in. repertuar:
disco, disco-polo, pop, rock, popularne utwory romskie i biesiadne  z przestrzeni lat 80, 90-tych i współczesnej twórczości muzycznej.  Repertuar dobieramy spontanicznie i stosownie do panującej atmosfery na parkiecie. Gramy zarówno utwory starsze dancing-owe jak i również najnowsze hity disco-polo. Naszych czterech wokalistów radzi sobie z najbardziej wyrafinowanymi utoworami okraszając je dodatkowo profesjonalnie opracowanymi chórkami.  

Zapraszamy do odsłuchania utworów demonstracyjnych w zakładce „MUZYKA”.


                    

 
Copyright © by BLACKBAND 2008     Wszelkie prawa zastrzeżone